Jak dbać o cerę po oczyszczaniu?

modna fryzura na wiosnę http://studium-kosmetyczne.pl/kursy

Zabiegi wykonywane przez kosmetyczkę mogą okazać się całkowicie nieefektywne, jeśli ty sama, we własnym zakresie, nie będziesz odpowiednio dbać o swoją cerę. Niektóre z zabiegów wykonywanych w profesjonalnych salonach są dość inwazyjne. W takich przypadkach po wizycie szczególnie musisz dbać o swoją skórę zgodnie z zaleceniami kosmetyczki.

Tak jest na przykład w przypadku oczyszczania twarzy. Jednym z zaleceń, jakie bardzo często obowiązują nas po zabiegu, jest unikanie słońca. Niezależnie też od tego, czy wystawiamy się bezpośrednio na działanie szkodliwych promieni, czy też wydaje nam się, że przebywamy głównie w cieniu, powinniśmy używać kremów wyposażonych w wysoki filtr UVA oraz UVB.

Zwykle zaleca się także unikania skrajności, przede wszystkim w zakresie temperatury. Nie powinniśmy wystawiać twarzy na działanie sauny czy też mrozu. Bardzo istotne jest, żeby po zabiegu unikać kosmetyków o bardzo silnym działaniu.

W przypadku podrażnień ukojenie może przynieść przecieranie twarzy wyciągiem z rumianku. Czas, w jakim musisz zwracać szczególną uwagę na swoją cerę, w dużej mierze uzależniony jest od tego, jaki zabieg został zastosowany. Kluczowy znaczenie ma tutaj głębokość ingerencji w warstwę skóry.

W skrajnych przypadkach twoja cera będzie wymagała specjalnego traktowania nawet w czasie do czterech tygodni.