http://suplementydiety.net/diety/ Optyk Opaliński

Sport korzystnie wpływa na cały organizm człowieka. Nie dziwi, że lekarze polecają aktywność fizyczną młodym i starszym pacjentom. Jest to najlepsze panaceum! Utrzymuje zdrową wagę ciała, wzmacnia mięśnie (w tym na przykład serce) oraz pomaga zachować sprawność umysłową.

W naszym krótki poradniku postaramy się odpowiedzieć, czy sport rzeczywiście może nas uchronić przed chorobami i pomaga w leczeniu przewlekłych schorzeń. Najnowsze badania mogą być zaskakujące! Otóż ukazują one, że ćwiczenia fizyczne mogą być równie skuteczne w leczeniu chorób serca i na przykład cukrzycy… jak leki! Niestety nadal nie ma dokładnych badań na temat, które ćwiczenia mogą pomóc w leczeniu chorób (cały czas trwają badanią). Nie ma ćwiczeń uniwersalnych, które pomogą na wszystkie dolegliwości.

Ważne jest jednak to, aby przez całe swoje życie uprawiać sport, który korzystnie wpływa na ciało i ogólne samopoczucie. Wystarczy ćwiczyć kilka razy w tygodniu, aby zauważyć poprawę zdrowia i sylwetki. Pamiętaj jednak o tym, aby nie forsować swojego ciała.

.

Miejsce Rozwoju