www.ecoren-ziemialubinska.pl stomatologia

Kiedy przyjrzymy się treści telewizyjnych reklam, to zauważymy, że dość często pojawiają się w nich tak zwane suplementy diety. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym w ogóle są te środki. Tak naprawdę, można wyróżnić wiele ich rodzajów, a jednym z nich są preparaty na płaski brzuch. Ten rodzaj suplementów można zaliczyć do środków wspierających proces odchudzania. Ich zadaniem jest oddziaływanie na wzdęcia.

Zawierają one w sobie błonnik, a także składniki mineralne oraz organiczne. Niektórzy twierdzą, że omawiana odmiana suplementów działa również na tkankę tłuszczową osadzoną w okolicach brzucha, jednak nie jest to prawda. Tutaj możemy mówić jedynie o przeciwdziałaniu wzdęciom. W aptekach i drogeriach znaleźć można również leki, które mają likwidować problem wzdęć. Nie mylmy ich jednak z suplementami diety, bo są to dwie różne rzeczy.

W polskim prawie, podobnie jak w prawie unijnym, suplementy wyraźnie oddziela się od leków i traktuje bardziej jako żywność, którą jednak tak do końca one nie są.