Ośrodek Trigger wszywka naltrexone

Serce jest organem, który ma niewspółmiernie dużo pracy. Przez całe nasze życie regularnie kurczy się i rozkurcza, niestrudzenie pompując krew do wszystkich komórek ludzkiego organizmu.

Niestety, zdarza się, że rytm jego pracy zostaje zaburzony. Warto wiedzieć, jakie są objawy arytmii oraz co ją powoduje.

Najczęstszym i najbardziej rozpoznawalnym objawem arytmii jest odczuwalnie przyspieszone lub spowolnione bicie serca. Czasami zdarza się także, że mówimy o kołataniu serca – oznacza to, że uderzenia są chaotyczne i nieregularne.

Dodatkowo arytmii może towarzyszyć niepokój, duszności oraz omdlenia. Niektórzy zmagający się z arytmią odczuwają też rozpieranie lub ściskanie w klatce piersiowej.

Arytmia nie jest traktowana jako samodzielna choroba. Zwykle stanowi jeden z wyraźnych objawów innych schorzeń.

Zaburzenia rytmu serca mogą być związane z chorobą niedokrwienną, wadami zastawek serca, zapaleniem mięśnia sercowego lub nadciśnieniem. Zdarza się również, że nieregularna praca serca daje znać o schorzeniach nie związanych bezpośrednio z układem krwionośnym – nadczynnością tarczycy lub wysokim stężeniu potasu we krwi.

Arytmia czasami spowodowana jest spożyciem nadmiernej ilości alkoholu czy kawy, a nawet… herbaty.

schodołaz używany