http://uczulenia.com.pl https://odtruwanie.lublin.pl/oferta/wszywka-alkoholowa/disulfiram

Rozwój cywilizacyjny zwykle uznawany jest za coś pozytywnego – znacznie ułatwia nam codzienne funkcjonowanie i podwyższa standardy naszego życia. Naukowcy jednak zauważają, że ma też związek z pojawieniem się oraz zwiększeniem zachorowalności na niektóre choroby. Wśród nich można znaleźć schorzenia układu krążenia.

Łatwo jest domyślić się, czym są choroby układu krążenia. Do tej grupy zaliczamy wszystkie dolegliwości, które dotyczą narządów i tkanek, wchodzących w skład układu krążenia. Znajdziemy wśród nich choroby, które w swoim przebiegu atakują przede wszystkim serce, tętnice i żyły.

Ze względu na to zdarza się również, że nazywamy je chorobami układu sercowo-naczyniowego. Częstość ich występowania spowodowała wykształcenie się nowej dyscypliny medycznej – kardiologii. Dawniej chorobami układu krążenia zajmowali się interniści.

Tego typu dolegliwości stały się z biegiem lat tak powszechne, że niektóre z nich zasłużyły sobie na miano „chorób cywilizacyjnych”. Według danych z 2010 roku, w Polsce choroby układu krążenia stanowią przyczynę nawet 50% liczby zgonów! Najczęstszymi przyczynami śmierci jest zawał serca oraz udar mózgu.

https://klinika-trzezwosci.pl/nasza-oferta/odtruwanie-alkoholowe