Czy makijaż permanentny może się nie przyjąć?

www.janosik-film.pl Wybór sukienki na studniówkowe może być poważnym problemem

Czasami zdarzają się niestety takie przypadki, że skóra nie przyjmuje makijażu permanentnego. Taka sytuacja, kiedy makijaż nie jest widoczny już kilka dni po zabiegu, może wynikać z kilku powodów.

Pierwszym z nich jest złe przeprowadzenie zabiegu. Jeżeli kosmetolog lub kosmetyczka nie będzie dobrze przygotowana, lub używać będzie niewłaściwego sprzętu, to możliwe jest, że zabieg się zupełnie nie przyjmie.

Kolejną sytuacją, w której makijaż permanentny się nie przyjmuje, jest użycie pigmentów złej jakości. Warto zatem sprawdzić salon, czy nie próbuje zaoszczędzić na klientach i nie stosuje tanich zamienników, które zazwyczaj są gorszej jakości.

Trzecia sytuacja, w której makijaż permanentny się nie przyjmuje jest już niezależna od czynników zewnętrznych, zależy bowiem od indywidualnych cech naskórka i skóry każdej klientki. Niektóre naskórki są bowiem bardzo odporne na przyjmowanie pigmentów i nawet dobrze wykonany zabieg, z najlepszymi jakościowo pigmentami, może nie zakończyć się sukcesem.

www.whiskey-river.pl