https://www.kuzniasrebra.pl/pierscionki/candy/ https://aspazja.pl/czytelnia-aspazji/peelingi-caloroczne

Większość współczesnych kobiet korzysta z różnego rodzaju zabiegów depilacyjnych. Posiadanie owłosienia na nogach, w okolicy bikini oraz pod pachami uznawane jest dziś za przejaw skrajnego zaniedbania. Istnieje wiele sposobów na to, by się go pozbyć.

Można korzystać z nich zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. We własnym zakresie najczęściej decydujemy się na golenie, depilację woskiem lub kremem czy depilację mechaniczną. Zwykle wybieramy te, które najbardziej odpowiadają naszym możliwościom czasowym i finansowym.

W wielu przypadkach wybór uzależniamy też od odporności na ból, gdyż niektóre z tych zabiegów, nie tylko przeprowadzanych w domu, ale również w profesjonalnym gabinecie są bardzo bolesne. Epilacja funkcjonuje w naszym słowniku od niedawna i przez wiele kobiet mylnie uznawana jest za synonim depilacji. Warto jednak wiedzieć, że epilacja z definicji jest zabiegiem trwałym.

Użyjemy tego terminu na przykład w odniesieniu do depilacji laserowej, która usuwa zbędne owłosienie na kilka lat. Należy pamiętać, że depilacja to zwykle te zabiegi kosmetyczne, które możemy wykonać zarówno w gabinecie, jak i we własnym domu. Z kolei epilacja zawsze będzie wiązać się z udziałem specjalisty.