Dlaczego zabiegi nawilżające są ważne?

Jeśli twoja cera nie jest problemowa, a ty regularnie dbasz o jej odpowiednie nawilżenie, może się zdarzyć, że nigdy nie poczujesz konieczności odwiedzenia kosmetyczki w celu wykonania zabiegu nawilżającego. W większości przypadków jednak jest inaczej. O pielęgnacji cery przypomina nam się wtedy, gdy już zaczynamy czuć dyskomfort związany z jej przesuszeniem.

Skóra staje się sucha, gdy nie zatrzymuje wystarczającej ilości wody. Właśnie dlatego głównym celem zabiegów kosmetycznych jest ograniczenie tej utraty. W czasie nawilżania skórze dostarczane są naturalne substancje, NMF, dzięki którym woda zatrzymuje się w naskórku.

Celem tego rodzaju zabiegów jest również wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego, który znajduje się na powierzchni naszej skóry. Skóra po zabiegu nawilżającym staje się bardziej miękka i elastyczna, a także napięta i gładka. Co istotne, jest dobrze odżywiona i wolniej się starzeje.

Po zabiegu produkcja kolagenu zostaje pobudzona, system naturalnego złuszczania działa sprawniej, a skóra regeneruje się znacznie szybciej. Pory są ściągnięte i mniej podatne na zanieczyszczenia, a skóra zyskuje dodatkową ochronę antybakteryjną. Właśnie dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegów nawilżających w regularnych odstępach czasowych.

Close