www.kreciarobota.com.pl analizator składu ciała poznań

Dobra dieta to podstawa dbałości o serce. Substancje, które znajdują się w spożywanych pokarmach wpływają bezpośrednio na funkcjonowanie naszego organizmu. Poza tym, dieta to dbałość o dobre BMI, czyli stosunek wagi do wzrostu, a więc odpowiednią masę ciała. Warto dodać, że nadwaga czy otyłość znacznie zwiększają ryzyko występowania chorób serca.

Co jednak oznacza dobra dieta? Na pewno nie jest to dieta nastawiona głównie na zrzucenie kilogramów. Nie warto wierzyć w żadne „diety-cud”, które zwykle i tak kończą się tak zwanym efektem jojo ,a więc gwałtownym spadkiem masy, po których następuje jej gwałtowny przyrost. Poza tym, restrykcyjne diety wcale nie są zdrowe. Jedna z nich np.

polega na jedzeniu samych jabłek, co w oczywisty sposób nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zamiast szukać cudownych sposobów na schudnięcie, lepiej zastanowić się nad zdrowym odżywianiem. A to oznacza przede wszystkim spożywanie takiej ilości jedzenia, która pozwoli nam na prawidłowe funkcjonowanie. Gdy nie jesteśmy już głodni, nie warto sięgać po dodatkową porcję – to obżarstwo.

Ale nie warto też odmawiać sobie jedzenia, gdy czujemy, że żołądek jest nadal pusty. Co do samych potraw, to warto zamienić częściowo tłuszcze zwierzęce, tłuszczami roślinnymi i pochodzącymi od ryb. Natomiast wolno wchłaniane przez organizm węglowodany będą zdrowsze niż duża ilość cukrów prostych. Niezbyt zdrowa jest również żywność wysoko przetworzona.

Często nie zawiera ona błonnika oraz innych wartościowych składników, jest za to wysoko kaloryczna.