Jak wygląda twarz po wykonaniu makijażu permanentnego?

Nasze Studium Kosmetyczne to w tej branży najlepsza szkoła policealna Poznań ul. Brzeźnicka 3 https://aspazja.pl/czytelnia-aspazji/dermatologia-estetyczna-a-chirurgia-estetyczna

Warto wiedzieć o tym, że kilka dni po wykonaniu zabiegu permanentnego nie wygląda się najlepiej i jest to czas, który warto spędzić w domu. Taki stan utrzymuje się około pięciu do siedmiu dni – wszystko zależy od rodzaju wykonanego makijażu.

W tym czasie skóra jest obolała, opuchnięta, zaczerwieniona, bardziej wrażliwa, a naskórek się łuszczy. Jeżeli wykonywano makijaż permanentny oczu to przez kilka dni po zabiegu mogą one mocno łzawić i szczypać.

W tym czasie nie należy na nie nakładać żadnego makijażu ani stosować kremów innych niż te zalecane przez kosmetologa. Jeżeli natomiast wykonano makijaż permanentny ust to one także mogą boleć, będą przy tym nabrzmiałe, opuchnięte i bardzo wrażliwe.

Przez kilka dni po zabiegu zaleca się picie wyłącznie przez słomkę. Także nie należy w tym czasie malować ust ani stosować kosmetyków, które mogą je dodatkowo podrażnić.

W przypadku brwi dojść może także do łuszczenia się naskórka oraz pieczenie i swędzenia. Skórę należy wówczas smarować maścią przyspieszającą gojenie.

www.htgra.pl
Close