www.medimedia.com.pl

Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym organizmie. Nie dziwi zatem, że staramy się o nie dbać, aby jak najdłużej biło dla nas i dla naszych najbliższych. Chcesz by twoje serce biło jak dzwon? Staraj się mu dostarczać niezbędne minerały, które zapewnią zdrowie.

Magnez, który znajdziesz w śliwkach i orzechach włoskich pobudzi serce do skurczów, co więcej – zapewni energię potrzebną do pracy. Wszelkie używki, które zawierają w swoim składzie kofeinę wypłukują magnez, zatem staraj się nie spożywać takich produktów (na przykład cola i kawa). Potas zaś obniża ciśnienie krwi – znajdziesz go w awokado, ziemniakach, melonach, fasoli i burakach.

Niezmiernie ważny dla całego układu krążenia jest selen (owoce morze, mięso, orzechy, brązowy ryż) – jest to wspaniały przeciwutleniacz, który zmniejsza zdolność płytek krwi do zlepiania się. Co więcej blokuje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za choroby nowotworowe. Selen wzmacnia organizm, a co za tym idzie szybciej zwalczamy infekcje, które mogą uszkadzać serce.

Pamiętaj, aby sprawdzać stan swojego zdrowia, do tego przysłużą się przykładowo ciśnieniomierze

.