uczulenia https://odtruwanie.lublin.pl/oferta/odtruwanie-poalkoholowe-lublin

Serce jest jednym z najważniejszych organów. Niestety to właśnie ono jest narażone na wiele chorób, które mogą wpłynąć na jego funkcjonowanie. W naszym poradniku omówimy najczęściej spotykane choroby kardiologiczne.

Zmorą XXI wieku jest pośpiech i stres. Gdy się spieszymy i denerwujemy automatycznie wzrasta nasze ciśnienie krwi. Nadciśnienie tętnicze najczęściej występuje jednak u osób starszych.

Jest to skutek zmian w naczyniach krwionośnych, ale również tego, że osoby w podeszłym wieku mają wyższe ciśnienie krwi. Warto jednak pamiętać, że niezdrowy styl życia (nieprawidłowa dieta, brak ruchu, używki) jest jedną z przyczyn nadciśnienia u młodych osób. Choroba wieńcowa, tak samo jak nadciśnienie, najczęściej pojawia się u osób starszych, wymagających uwagi. W takich przypadkach z pewnością przyda się opieka nad osobami starszymi w domu Warszawa.

Choroba wieńcowa wpływa na upośledzenie czynności serca ponieważ ogranicza dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do serca. Miażdżyca naczyń wieńcowych jest przyczyną niedotlenienia i braku substancji odżywczych. Przez to krew w ciele człowieka płynie wolniej, serce nie ma wystarczającej ilości tlenu, co może doprowadzić do zawału.

.

www.caparolcolorhouse.pl