materialy.cztery-strony.pl schodołaz kroczący

Suplementy diety można podzielić na kilka różnych kategorii. Jedną z nich są suplementy witaminowe, które, mówiąc bardzo ogólnie, zawierają w sobie duże i skondensowane dawki witamin. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet witaminy można przedawkować, co może negatywnie odbić się na zdrowiu.

Suplementy witaminowe, podobnie jak wszystkie inne środki tego typu, nie są lekami i żeby je kupić nie potrzebne są wystawione przez lekarza recepty. Kiedy brakuje naszemu organizmowi witamin, to czasami dobrze jest uzupełnić je właśnie poprzez suplementy, jednak optymalnym rozwiązaniem zawsze jest zrobienie tego poprzez wprowadzenie zmian w diecie. Zdecydowanie lepiej jest więc zacząć jeść więcej owoców i warzyw, niż jednorazowo połknąć garść tabletek.

Suplementy witaminowe trzeba stosować rozsądnie i właściwie dawkować. W innym wypadku tego rodzaju środki mogą bardziej zaszkodzić naszemu organizmowi, niż mu pomóc. Informacje o dawkowaniu znaleźć możemy na dołączonych do suplementów ulotkach.