kurs masażu gorącymi kamieniami

Kardiologia musi sobie radzić z różnymi problemami. Pacjenci zgłaszają wiele dolegliwości, których konsekwencje i charakter bywają rozmaite. Niektóre z problemów stanowią realne zagrożenie dla życia, inne nie są tak groźne, aczkolwiek wymagają stałej czujności oraz regularnych wizyt kontrolnych. Bardzo specyficznym obszarem aktywności kardiologów są wady serca występujące u pewnej grupy pacjentów.

Część z nich pozwala cieszyć się życiem bez większych ograniczeń, inne z kolei potrafią sprawiać poważniejsze kłopoty. Ogólny podział wad serca w medycynie jest dwubiegunowy. Z jednej strony mamy wady wrodzone, a z drugiej nabyte. Te pierwsze często daje się zdiagnozować jeszcze na etapie życia płodowego, w czym znacznie pomagają badania prenatalne.

Czasami wady stwierdza się dopiero po narodzinach dziecka. Niektóre z wad wrodzonych mogą znacznie zwiększać ryzyko wczesnej śmierci. Stąd, o ile jest to medycznie wykonalne, przeprowadza się zabiegi chirurgiczne mające na celu eliminację wady. Czasami trzeba to zrobić we wczesnym dzieciństwie lub krótko po narodzinach.

W przypadku wad nabytych sprawy mają się nieco inaczej, ponieważ zdecydowana większość takowych objawia się w wieku dorosłym. Zawsze występują też konkretne przyczyny występowania takich przypadłości. Nabyte wady niemal zawsze mają charakter zastawkowy, podczas gdy wrodzone najczęściej dotyczą innych elementów struktury serca. Główną przyczyną wad nabytych jest przebyte zapalenie wsierdzia, będące następstwem choroby reumatycznej.

www.towarzystwozdrowia.pl