www.krakowrazem.pl

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek, które pomogą ci utrzymać serce w dobrym stanie – zapraszamy do krótkiej lektury. Podpowiemy jakie nawyki sprzyjają twoim naczyniom krwionośnym. Polub się z zieloną herbatą, która skutecznie obniża poziom złego cholesterolu.

Ponadto napar z zielonej herbaty ma znaczenie w profilaktyce nowotworowej i pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Czytaj etykiety produktów, które kupujesz! Unikaj tych z dużą ilością soli. Najlepiej będzie jeżeli sól zastąpisz aromatycznymi ziołami.

Jedz błonnik! Według najnowszych badań regularne spożycia błonnika obniża ryzyko wystąpienia zawału serca. Dodawaj czosnek do potraw – obniżysz dzięki niemu cholesterol, a zarazem podniesiesz swoją odporność na infekcje, które również zagrażają twojemu sercu. Spożywaj ryby, które są bogate w omega-3.

Jeżeli jesteś weganinem lub wegetarianinem wybierz – siemię lniane, które również jest bogate w kwasy omega-3. Delektuj się gorzką czekoladą, która również korzystnie wpływ na cały układ krwionośny..